facebook
youtube

12. Ročník mezinárodního tanečního festivalu

Francouzská kuchyně Nabila Ouelhadje

22.2.2018

Tanec doprovázený hudbou a beatboxem se zabývá otázkami týkajícími se jídla a životního stylu.

Choreografie "Bon App"! je určena (nejen) mladému publiku, kterému zábavnou formou nabízí zamyšlení nad výživou, konzumem, plýtváním a blahobytem. Vyhýbá se banalitám, nemoralizuje, ale vtipem a prostředky moderního umění se aktivně zabývá zdravotními i civilizačními problémy.

Nabil Ouelhadj do své inscenace aktivně zapojuje diváky, kteří s ním za doprovodu beatboxera a prostřednictvím tanečních gest i pohybů napodobujících přípravu jídla hrají hru na kuchaře.

Nabil Ouelhadj je choreograf, umělec a trenér, jehož atypická tvorba otevírá dveře do velmi rozmanitých světů. Mezi jeho spolupracovníky patří Carolyn Carlson, José Montalvo, Farid Berki a Kader Attou, se kterými vytváří umělecké projekty na mezinárodní úrovni.

Je členem "umělecké rady" Roots a Routes International, založil soubor Racines Carrées a je iniciátorem mnoha představení kombinujících tanec, video, divadlo a hudbu. Skupina Racines Carrées byla založena v roce 2010 a rychle se zapojila do produkce živých představení i do uměleckého vzdělávání.