facebook
youtube

10. Ročník mezinárodního tanečního festivalu

Program

22. ŘÍJNA 2017, 18:00 - MĚSTSKÉ DIVADLO VE ZLÍNĚ

420PEOPLE & Please The Trees

Soubor popisuje vystoupení jako: „Best of výběr z představení, která v kolektivu 420PEOPLE vznikla v posledních čtyřech letech.“ V choreografii rozpoznáte momenty z MirageWind-UpSacrebleu a REEN.

420PEOPLE patří mezi elitu českého současného tance, můžete se proto těšit na živý, dynamický a dokonale pohybově zvládnutý tanec. Díky tomu, že se v koncepci prolíná hned několik choreografií, se ke slovu dostávají pasáže rychlejší i pomalejší, obsahově závažnější i odlehčenější, humor i nadsázka.

Jedinečnost večera podtrhává spojení 420PEOPLE s českou alternativně-rockovou kapelou Please the Trees, která vystoupení naživo doprovodí.Kapela svou originalitou vyniká na současné české hudební scéně a roku 2013 vyhrála hudební cenu Anděl za nejlepší alternativní počin.

Andrew Skeels - FLEETING 

Choreografie Fleeting mísí barokní hudbu a současný tanec, čímž vzniká krásné, technicky dokonalé dílo plné emocí, které jdou přímo do srdce. Tak popsala představení pro magazín Culture Box kritička Sophie Jouve. Nazvala jej také „choreografickým klenotem“. Americký choreograf Andrew Skeels kloubí klasickou barokní hudbu s už ne tak klasickým tancem. Vychází z baletu, ale spojuje jej s prvky současného tance a street dance. 

Fleeting znamená v českém překladu prchavý, letmý. Pomíjivost vidí Skeels v barokní hudbě, stejně jako v drobných potěšeních, která se vkrádají do našich každodenních životů. Představení zatančí dva francouzští umělci – Noémie Ettlin a Victor Virnot

Během šesti sekvencí prožijete všechno, co se může odehrát mezi páry. V momentech, kdy se těla a duše tanečníků kroutí kolem sebe, se vám bude tajit dech, chvílemi si budete připadat jako ve stavu beztíže. Choreografie je poeticky ladná, citlivá a křehká, napětí se střídá s uvolněním. Významnou roli má hudba – Skeels sáhl po takových umělcích jako jsou Johann S. Bach, A. Vivaldi, Georg F. Haendel, Giovanni Bononcini a další.

Celková délka představení: 120 min