facebook
youtube

12. Ročník mezinárodního tanečního festivalu

DOS AU MUR - Camille Regneault (bgirl Kami) a Julien Saint Maximin (Bee D)

12.8.2019

Vytvoření show DOS AU MUR představuje umělecké dílo s inovativním konceptem, psaním a technikou, zároveň představuje nový přístup k hlavnímu prvku: Zdi (The Wall). Camille Regneault (bgirl Kami) a Julien Saint Maximin (Bee D)

DOS AU MUR

Zde se umělci snaží zacílit na jiný sdílený přístup tance s publikem. Dva tanečníci-choreografové v tomto projektu, Camille Regneault a Julien Saint Maximin chtěli posunout uměleckou reflexi k sociologické analýze lidských zkušeností, zejména pokud jde o způsob, jakým se lidé ve společnosti vyvíjejí.

Kromě uměleckých a filosofických aspektů tohoto stvoření mají umělci touhu upozornit na kódy hip hopu, postavené na hledání originality a technického výkonu.

DOS AU MUR je tvorba, kde se Hip Hop tanec míchá s estetikou a tělo představení objektivních a srozumitelných sociologických otázek.

Prostřednictvím výrazu „DOS AU MUR“ přistupují umělci k procesu. Ve kterém lidé a společnost, kterou tvoří, a jsou ve stálém vztahu. DOS AU MUR nás posílá zpět k myšlence, že lidé budují svůj okolní svět, který je ovlivní.

Camille Regneault « Kami »


Dříve Kami dělala gymnastku na národní úrovni, poté se sama učila taneční styl hip hop.

V roce 2007 vytvořila choreografii s názvem „Compagnie EliôZ“. Pak se začala točit kolem
společnosti Yeah Yellow v roce 2012 s Bee D. Od roku 2008 také působí jako tanečnice pro Compagnie Dernière Minute od Pierre Rigal "Asfalt", "Standardy", "Paradis Lapsus" a "Scandale" účinkující po celém světě včetně Paříže, Sidney, Sofie, Londýna, Atlanty, Hongkongu, Bangkoku, Hanoje, Surabaya, Jakarty ...

Pracovala také s dalšími choreografy, jmenovitě Hervé Sikou, Mohamedem Rouabhi, a Emilie Carayol. Zároveň soutěží v break dance battle, soutěžích s Yeah Yellow ve Francii (třikrát francouzský šampion: 2013, 2015, 2016) a na několika světových (Champion of the World Championship Breakdance Unbreakable in 2018, Silver Medal in the 2016 World Championships, Silver Medal in the International Hip Obsession in France, 9th rank at the International Silverback open B-Boy USA).

 

 

Julien Saint Maximin « Bee D »

Bee D se sám učí a zdokonaluje v tancečním stylu Hip Hop a odlišuje se s jeho jedinečným repertoárem pohybů a originálním stylem. Stal se slavným cestováním po battlech, zatímco byl také choreograf, tanečník a zakladatel Phase T crew. Získal několik titulů, včetně francouzského šampiona, evropského šampiona a 4. místo v Break Dance World, Mistrovství (BOTY 2005). V roce 2012 vytvořil Yeah Yellow s Kami a soutěžil s touto skupinou v četných mezinárodních bitvách.

Vyhrál s Kami a francouzský tým mistrovství světa Outbreak na Slovensku v roce 2016. Vedle soutěže, Bee D se podílí na několika dalších společnostech včetně Black Blanc Beur, Des Equilibres, Cie A / R, Collectif A.O.C. Spolupracoval s několika choreografy: Régis Obadia, Lionel Hoche, Misok Séo, Georges Momboye; a hrál v cirkusové show «Afrika Afrika» od André Heller.