facebook
youtube

12. Ročník mezinárodního tanečního festivalu

Burki&com a jejich Největší přání

5.8.2019

Burki&com je soubor současného fyzického divadla založený v roce 2015 choreografkou Janou Burkiewiczovou. „Tančíme, abychom mohli říci více než pouhými slovy. Mluvíme abychom mohli překonat stín gesta. Obraz je pro nás stejně důležitý jako zpravodajská informace. Tanec je let rajky, výkřik i výměna názorů. Divadlem se snažíme pochopit společnost, ve které žijeme.“ Tanečníci, herci, hudebníci, výtvarníci, performeři. Naší domovskou scénou je industriální prostor La Fabrika v pražských Holešovicích.

 

Burki&com / Největší přání

 

Hledali jsme největší přání našeho života. Hledali jsme štěstí. A pak je vystavili našim pochybnostem. Balet ironie a radosti. Obludně krásný.

 

Co je v životě člověka nejvíc? Po čem toužíme a co si z něho vlastně pamatujeme? A pamatujeme si vůbec, co jsme si tak moc chtěli zapamatovat? A po čem začneme toužit, když se splní to, po čem jsme tak moc toužili? A je vůbec nějaké absolutní, největší toužení, které nás všechny spojuje? A je to jen modlitba, anebo opravdové přání, pro které jsme schopni něco udělat?

Otázky, které nás spojují se světem vlastních snů, jsme kladli a stále klademe při našich cestách s divadlem, divákům, kolemjdoucím i sami sobě. Z odpovědí, které postupně sbíráme, jsme se pokusili stvořit velký obraz štěstí pro každého.

 

Představení uvádí burki&com za podpory Ministerstva kultury ČR, Magistrátu hlavního města Prahy, Prahy 7 a Nadace Život umělce. Partneři: La Fabrika, Cirqeuon, Vitra.

 

Premiéra: 13. 11. 2018, La Fabrika, Praha

Choreografie, režie: Jana Burkiewiczová
Libreto: Jana Burkiewiczová, Jiří Macek
Dramaturgie: Jiří Macek
Hudba: Mutanti hledaj východisko

Zvuk: Petr Taclík
Lightdesign: Jiří Šmirk
Scénografie, kostýmy: Anna Štěpánková, Tereza R. Kladošová, Kristina Duhová
Produkce: Petra Hanzlíková