facebook
youtube

15. Ročník mezinárodního tanečního festivalu

Victor Luanay, (FRA) Sara Portilla Montemayor (ES) - Floorwork workshop and contemporary duo

23.9.2021

V našem workshopu bychom chtěli studenty vést napříč pohybem tak, aby vnímali střed svého těla. Zahřívání je v zásadě založeno na svalovině těla, s cílem naučit se plynule a rychle pracovat na zemi. Poté použijeme technické prvky k sestavení choreografických frází a pohybování se po prostoru. Je důležité umět řídit tělesné energie, získat kontrast a muzikálnost v pohybu. Jádro naší taneční cesty je založeno na podlaze.

Victor Luanay 

Victor Luanay zahájil svou taneční dráhu u Maxe Bozzoniho, poté na Conservatoire National Supérieur de Musique et Danse (Národní konzervatoř hudby a tance) v Paříži. Následně se připojil k Junior Ballet d’Aquitaine a nakonec pokračoval v Rudry Béjart. Pracoval s CCN de Nantes a několika choreografy napříč Evropou.

V roce 2010 založil Opinion Public a v roce 2014 Les Vikings se Sarou Olmo (ES), společnost, ve které je choreografem a performerem.

Získal několik cen v soutěži Synodales de Sens a Certamen de Burgos v New Yorku.

Sara Portilla Montemayor

Studovala klasický a současný tanec v Madridu. Při práci s cirkusovými umělci rozvinula svůj přístup k tanečnímu umění a přidala více akrobacie v sólových, floorworkových a duo choreografiích.