facebook
youtube

12. Ročník mezinárodního tanečního festivalu

Na Mezinárodní den tance bude tančit celé Valašské Meziříčí

5.4.2017

Jarní část festivalu klepe na dveře. Letos poprvé proběhne TANECVALMEZ také přímo na Mezinárodní den tance, v sobotu 29. dubna. V rámci těchto oslav jsme se rozhodli ve spolupráci s tanečními obory ZUŠ Zlínského kraje a Národním institutem dalšího vzdělávání zorganizovat bohatý doprovodný program.

Workshopy po celém Valašském Meziříčí

V pátek a v sobotu 28. a 29. dubna zavítají do Valašského Meziříčí tanečníci z celého Zlínského kraje. Kolem 150 dětí tanečních oborů základních uměleckých škol se bude účastnit řady workshopů s profesionálními tanečníky napříč různými tanečními styly.

V rámci workshopů se budou studentům věnovat například Ondřej Vinklát, sólista Baletu Národního divadla v Praze, Matyáš „Maty“ Ramba, tanečník a akrobat z Burki&Com, člen souboru 420PEOPLE Milan Odstrčil nebo Nika Ladzianská – tanečnice a lektorka, která účinkovala v řadě muzikálů.

Workshopy budou probíhat na čtyřech různých místech po celém Valašském Meziříčí – v Základní umělecké škole B-Art na ulici Komenského, v prostorách ZUŠ A. Radoka na ulici Vodní, v tělocvičnách meziříčského gymnázia a na stavebním učilišti.

Součástí doprovodného programu budou také specializované semináře pro pedagogy tanečních oborů akreditované Národním institutem pro další vzdělávání. Ty proběhnou v Kulturním domě v Zašové. Jedním z přednášejících bude například Vladimír Burian – vedoucí ateliéru světelného designu na JAMU.

Oslava Mezinárodního dne tance na meziříčském náměstí

Dvoudenní taneční maraton vyvrcholí oslavou Mezinárodního dne tance na náměstí ve Valašském Meziříčí, kde zatančíme všichni společně podobně jako na řadě jiných míst v republice flash mob, který povede jeden z tanečních lektorů. Sejdeme se společně všichni na náměstí v sobotu 29. dubna od 16:00.

Oslavy Mezinárodního dne tance zakončíme v Kulturním domě v Zašové, kde od 19:00 vystoupí přední český soubor DEKKADANCERS se svým komponovaným večerem, který zahrnuje tři choreografie – Černý mraky nepláčou, Dekka pod dekou a Jakstohoven.

První z představení v rámci 10. ročníku festivalu TANECVALMEZ se chystá na sobotu 22. dubna. Od 19:00 na vás bude čekat v Kulturním zařízení ve Valašském Meziříčí Minutová seznamka v podání polského souboru Witamina T.