facebook youtube instagram

17. ročník mezinárodního tanečního festivalu

18.-19.10.2019 Neskutečný seznam workshopů pro Základní umělecké školy

5.9.2019

Dva dny plné workshopů! Takový máme připravený letošní doprovodný program pro návštěvníky ze Základních uměleckých škol, kteří se nám hlásí. 12. ročník mezinárodního festivalu TANECVALMEZ přichystal různorodou ochutnávku soudobého tance a to se týká i workshopů.

Základní umělecké školy, které se zůčastní se mohou těšit na tyto workshopy:

 

Camelie a Julien ( Street )

 

Camille Regneault « Kami »


Dříve Kami dělala gymnastku na národní úrovni, poté se sama učila taneční styl hip hop.

V roce 2007 vytvořila choreografii s názvem „Compagnie EliôZ“. Pak se začala točit kolem
společnosti Yeah Yellow v roce 2012 s Bee D. Od roku 2008 také působí jako tanečnice pro Compagnie Dernière Minute od Pierre Rigal "Asfalt", "Standardy", "Paradis Lapsus" a "Scandale" účinkující po celém světě včetně Paříže, Sidney, Sofie, Londýna, Atlanty, Hongkongu, Bangkoku, Hanoje, Surabaya, Jakarty ...

Pracovala také s dalšími choreografy, jmenovitě Hervé Sikou, Mohamedem Rouabhi, a Emilie Carayol. Zároveň soutěží v break dance battle, soutěžích s Yeah Yellow ve Francii (třikrát francouzský šampion: 2013, 2015, 2016) a na několika světových (Champion of the World Championship Breakdance Unbreakable in 2018, Silver Medal in the 2016 World Championships, Silver Medal in the International Hip Obsession in France, 9th rank at the International Silverback open B-Boy USA).

 

 

Julien Saint Maximin « Bee D »

Bee D se sám učí a zdokonaluje v tancečním stylu Hip Hop a odlišuje se s jeho jedinečným repertoárem pohybů a originálním stylem. Stal se slavným cestováním po battlech, zatímco byl také choreograf, tanečník a zakladatel Phase T crew. Získal několik titulů, včetně francouzského šampiona, evropského šampiona a 4. místo v Break Dance World Mistrovství (BOTY 2005). V roce 2012 vytvořil Yeah Yellow s Kami a soutěžil s touto skupinou v četných mezinárodních bitvách. Vyhrál s Kami a francouzský tým mistrovství světa Outbreak na Slovensku v roce 2016. Vedle soutěže, Bee D se podílí na několika dalších společnostech včetně Black Blanc Beur, Des Equilibres, Cie A / R, Collectif A.O.C. Spolupracoval s několika choreografy: Régis Obadia, Lionel Hoche, Misok Séo, Georges Momboye; a hrál v cirkusové show «Afrika Afrika» od André Heller. V současné době pracuje v seriálech „Compagnie Dernière Minute“ od Pierra Rigala «Asfalt», «Standardy», «Paradis Lapsus» a «Scandale».

 

Dora Sulženko Hoštová (Moderní tanec)

Tanečnice a choreografka. Taneční pedagožka na konzervatoři Duncan Centre a KALD DAMU.
Autorka vlastních inscenací – Proces, Arkánum, Na Bidýlku, Progres, Tore, etc.
Pohybová spolupráce a choreografie – Dechovka (VOSTO5), Záhada hlavolamu (Divadlo Minor), Prodaná nevěsta...(Divadlo DISK), Hit (Cirk La Putyka), Nesnesitelná tekutost bytí (Vít Neznal, Jatka 78).

 

Tomáš Rychetský (Moderní tanec)

Od sezony 2003/2004 je členem Baletu Národního divadla v Praze, kde tančí sborové, ale i menší sólové role: Pietro v titulu Lucrezia Borgia (chor.: Libor Vaculík), Ways 03 (chor.: Petr Zuska), Stamping Ground (chor.: Jiří Kylián), Álbum Familiar (chor.: Conny Janssen), Through Nana’s Eyes (chor.: Itzik Galili), Ibbur (chor.: Petr Zuska). Své choreografické práci se věnuje i nadále: Bratři (Tanec Praha 2001), Alterego (Eurovizní soutěž v Londýně), Válka růží (Choreografická soutěžní přehlídka ČR 2001), Omylem andělem, Positivní…? (zařazena do repertoáru Pražského komorního baletu), Šťastná sedma, Č4yři (festival Tanec Praha 2004). 
V únoru 2005 měla premiéru na Miniaturách v ND jeho první samostatná choreografie Bezpředmětná křehkost. V květnu pak měl premiéru projekt NANOPICTURE, který je inspirován „Nanopříběhem“ od české hudební skupiny TATABOJS. V rámci Soutěžní přehlídky současné taneční tvorby ČR 2011 získal s Viktorem Konvalinkou Cenu Za humor v choreografii za dílo Deka pod dekou (Bohemia Balet).

 

David Strnad (Jazz)

Od roku 1992 působil 10 let jako tanečník, pedagog a choreograf v Tanečním divadle Bralen v Bratislavě. Poté odešel do Brna, kde stál u zrodu Tanečního divadla MAXIMVS Brno, jehož byl 11 let uměleckým šéfem a technickým ředitelem ( www.tdmaximvs.cz ).

Od roku 2004 působil jako interní pedagog na JAMU (ateliéry muzikálového herectví), od roku 2015 se stal docentem kabinetu pohybové výchovy a tutorem zahraničních studentů v rámci programu Erasmus.

David Strnad vede pravidelné technické i metodické workshopy pro tanečníky i pedagogy  jak v Čechách (Olomouc, Ostrava, Třebíč, Veselí nad Lužnicí...), tak i v zahraničí (Slovensko, Francie, Itálie...). Vedl odborné semináře na uměleckých univerzitách  ve Španělsku, Turecku, Portugalsku, Holandsku, Finsku. Jako nejzajímavější místo jeho působnosti uvádí pak území Vatikánu v Itálii.

 

Patrik „Carlos“ Kejik (Hip Hop)

Momentálně působí jako lektor v taneční škole B-Fresh Brno a R+P Bartůnci a zároveň je členem v crew BKP ( Bachtale Kale Phrala), Project Brno, Spiritshop a iBrow. Tančí 12 rokem a pokračuje v tom nadále, protože ho to naplňuje. Hudba je jeho vášní a klíčem pro tanec, originalitu a proto se snaží na lekcích dávat velký důraz na muzikalitu a práci s hudbou. Mimo to, že dělá lektora se také věnuje: Djingu, Choreo, Improvizaci, Performer, Přednášky o Street dance.

Top reference:

Spolupráce s (Monika Bagárová, Earth Wind & Fire, Kool & the Gang, Tvoje tvář má známý hlas, Gulo Čar...)

Vítěz mnoha street battlů a chorefii ( SDK world Crew battle 2016, Top 4 Juste Debout 2017 2vs2 Popping , Dance floor attack 2015, , Finalista Juste Debout 2vs2 Londyn 2014, Top 8 Crew Funkin Stylez World Team Battle Berlin 2012, Winner of Jamcity 2013 Germany, mnohonásobný vítěz na Mčr Street dance battlu (United Flow, Take the Lead, Czech dance Masters, Taneční skupina roku)