facebook
youtube

12. Ročník mezinárodního tanečního festivalu

SNĚHURKA - studentský projekt (zrušeno)

15.9.2020

Klasická baletní pohádka tančená dětmi pro děti i dospělé na motivy knižní předlohy bratří Grimmů, zároveň inspirovaná i filmovým zpracováním Walta Disneyho.

V rámci předprogramu se Vám představí studentský projekt - Sněhurka a sedm trpaslíků, který nastudovaly, upravily a společně s dětmi nacvičily studentky a absolventky tanečního oboru ZUŠ B-Art ve Valašském Meziříčí a v Zašové - Karolína Zrníková a Barbora Sváčková. Jako předloha jim posloužilo představení Sněhurka a sedm trpaslíků v nastudování Karin Ulrychové, bývalé členky baletního souboru NDM, která jej uvedla v roce 2013 jako projekt se žáky ZUŠ B-Art.

V jednom dalekém království se králi a královně narodila dcera. Tváře měla bílé jako padlý sníh a vlasy černé jako eben, a proto dostala jméno Sněhurka. Maminka jí však brzy zemřela a král se znovu oženil. Nová královna byla pyšná a zlá – nesnesla, aby ji krásou někdo předčil. Sněhurka dorůstala do krásy, a proto ji královna začala nenávidět. Na útěku před nenávistí narazí Sněhurka na malou chaloupku, ve které žije sedm roztomilých trpaslíků - Šmudla, Prófa, Štístko, Kejchal, Stydlín, Dřímal a nabručený Rejpal.

Autor: Bogdan Pawlowski

Choreografie, režie: Witold Borkowski

V nastudování Karolíny Zrníkové a Barbory Sváčkové

Toto představení můžete vidět v rámci předprogramu 13. ročníku mezinárodního festivalu současného tance TanecValmez ve čtvrtek 15. 10. 2020 v 18:00 v KD Zašová

 

toto představení jsme vzhedem k nařízení ministerstva zdravotnictví o zákazu osobní přítomnosti žíků v základním uměleckém vzdělávání byli nuceni zrušit