facebook
youtube

11. Ročník mezinárodního tanečního festivalu

Best of 420PEOPLE ve Zlíně

10.6.2017

Tanečně-hudební představení nabité nejlepšími momenty posledních choreografií 420PEOPLE. Tanečníky naživo doprovodí rocková kapela Please the Trees.

Český soubor 420PEOPLE není festivalovým divákům cizí – za 10 let měli návštěvníci TANCEVALMEZ možnost zhlédnout řadu osobitých choreografií, které je někdy připoutaly k židlím, jindy je z nich zase zvedaly. Letos se světově proslulý soubor z Prahy chystá na festivalové podium s dalším zajímavým projektem. Ve zlínském divadle vystoupí 22. října s alternativně-rockovou kapelou Please the TreesJejich společné dílo se setkalo s velkým úspěchem např. v Divadle Archa či na Jatkách78.

Na festival se špičkový český soubor vrací po dvou letech, kdy zde představil Taneční poctu ping-pongu. Jednalo se o světovou premiéru úspěšné choreografie Jo Strømgrena (NOR) v nastudování 420PEOPLE. Premiéra byla dílem mezinárodní spolupráce, na níž se podílel vedle norského a českého souboru i TANECVALMEZ, a dodnes patří k nejvýznamnějším počinům festivalu. Není proto pochyb, že další setkání s 420PEOPLE bude stát za to!

Best of 420PEOPLE

Soubor popisuje vystoupení jako: „Best of výběr z představení, která v kolektivu 420PEOPLE vznikla v posledních čtyřech letech.“ V choreografii rozpoznáte momenty z Mirage, Wind-Up, Sacrebleu a REEN. 420PEOPLE patří mezi elitu českého současného tance, můžete se proto těšit na živý, dynamický a dokonale pohybově zvládnutý tanec. Díky tomu, že se v koncepci prolíná hned několik choreografií, se ke slovu dostávají pasáže rychlejší i pomalejší, obsahově závažnější i odlehčenější, humor i nadsázka.

Alternativně-rockový doprovod

Jedinečnost večera podtrhává spojení 420PEOPLE s českou alternativně-rockovou kapelou Please the Trees, která vystoupení naživo doprovodí. Kapela svou originalitou vyniká na současné české hudební scéně a roku 2013 vyhrála hudební cenu Anděl za nejlepší alternativní počin.

Těšíme se na vás všechny v říjnu!

Foto: Archiv 420PEOPLE.