facebook
youtube

11. Ročník mezinárodního tanečního festivalu

10. ročník odstartuje polský soubor Witamina T

14.12.2016

Připravte se na polskou Minutovou Seznamku. V sobotu 22. dubna ve Valašském Meziříčí.

Pořadatelé festivalu TANECVALMEZ se rozhodli nadělit svým příznivcům první dárek už před Vánoci, a proto odhalili první účinkující letošního jubilejního ročníku.  Festival v dubnu odstartuje polská taneční skupina Witamina T. Jejich představení Speed Dates zhlédli letos v Polsku na festivalu Dancing Poznan 2016 a zaujalo je natolik, že se rozhodli jej uvést v rámci prvního festivalového dne.

Soubor Witamina T se představí na festivalu TANECVALMEZ úplně poprvé. Taneční skupina se skládá z absolventů Ateliéru Divadelního Tance v Bytomi (Národní Akademie Divadelního umění Ludwika Solského v Krakově). Tanečníci tvoří a pracují jako členové nezávislých kolektivů a divadelních souborů v Polsku, ale i v zahraničí.

Daniela Komędera iniciovala založení taneční skupiny Witamina T právě za účelem vytvoření SPEED DATES show, kterou budou mít diváci možnost vidět už v sobotu 22. dubna v sále Kulturního zařízení ve Valašském Meziříčí.

Co s přehlcenou kulturou a uspěchaným životním stylem

SPEED DATES show (v překladu Minutová Seznamka) je reakcí na kulturu, která nás zaplavuje obrazy a ikonami – je odpovědí na hypervizuální virtuální realitu, jež nedokáže reflektovat skutečný život. Naštěstí však máme také Lásku! Energii, která ovlivňuje každodenní fungování světa tím, že uskutečňuje naše nejhlubší potřeby – jak ty tvořivé, tak ty destruktivní. SPEED DATES showje výzva k naprostému sblížení a hledání harmonie mezi sebou navzájem, což vyžaduje čas a trpělivost. Jak toho dosáhnout v době všudypřítomného spěchu a nevyčerpatelné dostupnosti obrazů a dojmů, které si neustále pohrávají s našimi smysly? Tanečníci vás zvou k setkání v realistické dimenzi světa.

Taneční představení bylo poslední tři roky součástí programu „Podziel się swoim talentem“ ve městech Suwałki, Gołdap a Pułtusk. Skupina Vitamin T rovněž vystupuje na různých festivalech včetně Dei2Mondi ve městě Spoleto (Itálie), festivalu „Sami z Siebie“ v divadle Hot Haus v Krakově či na Noci divadel v témže městě. Úsilí celé skupiny je ověnčeno Cenou diváků za nejlepší vystoupení festivalu Połczyn Zdrój a zvláštním oceněním na festivalu OFTeN ve Velkopolském Ostrově.